Hardware pro těžbu Ethereum

TECHNOLOGY UP > Hardware pro těžbu Ethereum

Srpen 30, 2018 / By TechnologyUP

Hardware pro těžbu Ethereum

Pokud se rozhodnete těžit virtuální měnu Ethereum, máte na výběr z několika možností. Můžete se pokusit sestavit si vlastní mining rig, výkonný počítač, osazený větším účtem výkonných grafických karet. Nevýhodou tohoto řešení je to, že k sestavení potřebujete určité znalosti a dovednosti, takže výroba rigu svépomocí vám zabere vice času, nervů a pravděpodobně se i prodraží.

Mnohem výhodnějším řešením je koupě hotového těžebního stroje, který je sestaven a optimalizován pro co největší výkon. Součástí je i nainstalovaný software, takže stačí mining rig jen umístit do chladnější místnosti a ihned můžete začít s těžbou.

Pokud zatím nechcete do těžebního hardware investovat větší množstvím financí, můžete si koupit i rig bez grafických karet, a ty postupně doplňovat, až si na ně např těžbou vyděláte.

Další možností je těžba Ethereum pomocí specializovaného hardwaru zvaného ASIC miner. První ze specializovaných minerů pro těžbu Ethereum byl uveden na trh pod názvem Antminer E3. Jde o specializovaný hardware optimalizovaný na maximální těžební výkon.

Vývojáři Etherea nicméně uvažují nad změnou algoritmu, aby znemožnili těžbu Ethereum pomocí ASIC minerů. Uvažuje se také o změně potvrzování transakcí z “proof of work” na “proof of stake” což by v rámci Ethereum eliminovalo všechny těžaře. ASIC miner by však bylo možné i nadále použít k těžbě ostatních ERC20 tokenů.

 

Mining rigy v nabídce našeho eshopu

Další mining rigy pro těžbu ETH naleznete zde

Mohlo by vás také zajímat

0
X