Ethereum těžba

TECHNOLOGY UP > Ethereum těžba

Ethereum těžba (ETH mining)

Stejně jako Bitcoin, těží se Ethereum pomocí výpočetního výkonu. Na rozdíl od Bitcoinu je ale těžba Etherů dostupnější. Těžební stroj, mining rig, je vlastně počítač, osazený několika grafickými kartami, které řeší složitou výpočetní úlohu, jejímž výsledkem je připsání několika kusů kryptoměny. Čím vyšší výpočetní výkon použijete, tím větší je šance že se vám těžba vyplatí.

Ethereum mining

Od dubna letošního roku, můžete k těžbě Ethereum využít kromě klasických ETH mining rigů i ASIC miner od čínské společnosti Bitmain, s názvem Antminer E3. Oproti běžnému mining rigu je Antminer E3 mnohem lépe chlazený, výkonnější a má snížené nároky na odběr elektřiny. Ethereum mining se tak může stát mnohem dostupnějším.

Systém těžby Ethereum se možná brzy změní

Reakce na hrozbu ASIC minerů je možná jedním z důvodů, proč se mluví o forku, který podobně jako u Monera zamezí jejich použití .  Vývojáři Ethereum také stále uvažují nad plánovanou změnou konceptu této virtuální měny z dosavadního systému “proof of work” (PoW) na “proof of stake” (PoS) Zatímco systém “proof of work” vyžaduje ke vzniku nových mincí vyřešení složitých početních operací, v novém systému “proof of stake” nebude již zapotřebí těžařů, a transakce se budou potvrzovat majiteli většího množství mincí.

Mohlo by vás také zajímat

0
X
X