Ethereum peněženka

TECHNOLOGY UP > Ethereum peněženka

Srpen 30, 2018 / By TechnologyUP

Ethereum peněženka

Pokud chcete vlastnit virtuální měnu Ethereum, musíte mít místo, kde ji budete ukládat. K bezpečnému uložení vašich Etherů slouží Ethereum peněženka. Na výběr máte z mnoha typů, které se liší funkcemi i úrovní zabezpečení. Na výběr máte mezi soft peněženkami, uloženými na vašem počítači či v mobilu, a hardware peněženkami, které poskytují vyšší úroveň zabezpečení, ale je nutné si je koupit.

Mezi nejznámější a nejčastěji používané,softwarové peněženky pro Ethereum patří Exodus, která umí uchovávat sedm druhů kryptoměn včetně Etherů, a má vysokou úroveň zabezpečení. Při založení je však nutné zadat svůj e-mail pro ověření. Další multiměnovou peněženkou je Jaxx, která dokáže uchovávat 13 typů kryptoměn včetně ETH a má vysokou úroveň anonymity. Ke špičce patří i oficiální peněženka vývojářů MyEtherWallet. Kromě virtuální měny Ether, dokáže uchovávat i ERC20 tokeny, a kromě vysokého stupně anonymity umožnuje psát a spravovat vlastní smart kontrakty.

Nejbezpečnějším zařízením jsou v tomto ohledu hardware peněženky, například Ledger Nano S, nebo peněženka od české firmy Trezor. Peněženka Trezor sice neuchovává Ethery přímo v sobě, ale lze ji použít jako hardwarový klíč pro zabezpečení peněženky MyEtherWallet.

Ethereum peněženka

Mohlo by vás zajímat

0
X